» » » indirect personel costları nasıl girilmeli?

indirect personel costları nasıl girilmeli?

iş programında, projenin başından sonuna kadar devam eden bir aktivite yok. fakat projenin başından sonuna kadar bulunan proje müdürü, idari işler gibi personeller var. ideal bir iş programında bu tip personnellerin maaş costları primaveraya nasıl girilmeli?

iş programında mob örnek veriyorum 1ay süren bir aktivite. boq'da personeller maaşlarını mobilizationa girerken, iş programında bunu 1ay göstermek zorundayım. bu durumda indirect costlar nereye girilmeli, bunun için iş programında olmayan "project management" gibi bir aktivite mi yaratmam lazım? ideal olarak nasıl çözülüyor bu durum?
19.10.2021, 00:41 2 cevap 108 okunma 0
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   15:44, 19 Ekim 2021
   2
   Şikayet Et

   Emre Bey,
   Level of Effort türünde bir aktivite oluşturup, projenizin ilk aktivitesiyle SS olarak bağlayıp, son aktivitenizle de FF olarak bitirdikten sonra, ilgili personel maaşlarınızı ister tümleşik ister her biri ayrı kaynak olacak şekilde atadıktan sonra, periyodik olarak takip edebilirsiniz.

   Benzer bir alternatif olarak, eğer projenizde projenizin başlangıcını ve bitişini içeren bir milestone niteliğinde WBS'niz var ise, bu WBS içine "WBS Summary" türünde bir aktivite oluşturup, yine benzer şekilde kaynak olarakta atama yapabilirsiniz, expense olarak da giriş yapabilirsiniz.

   Level of Effort türündeki aktivitenin süresi, start ve finish tarihleri; öncülü ve ardılına bağlıdır,
   WBS Summary türündeki aktivitenin süresi, start ve finish tarihleri; içinde bulunduğu WBS'in başlangıç ve bitiş tarihlerini aynen alır.

  • Üye
   01:00, 20 Ekim 2021
   0
   Şikayet Et

   @ggecici

   LoE kullanarak bazı denemeler yaptım, faydalı bir özellikmiş. cevabınız için teşekkür ediyorum.