» » » Actual % Complete ile Early % Plan Uyumsuzluğu

Actual % Complete ile Early % Plan Uyumsuzluğu

Çözüldü
Öncelikle herkese merhaba,

P6'de actual olarak başlayan ancak tamamlanmayan yani in progress olan aktiviteler, early plan olarak 100% görünüyor. 
Bu durumda yüzdesel ilerlemelerin takibi sırasında overall da planlanan yüzde miktarını artırıyor. Planlanan early yüzde ilerleme ile actual yüzde ilerleme arasında ciddi farklılıklar oluşuyor. 

İstediğim Actual % complete değerini early planda ki yüzdelerle eşitlemektir. 

Yukarıda P6 den görsel bulunmaktadır. Daha net anlaşılması adına sarı renkler ile boyadım. Solda görünen aktivitelerin actual start girilmiş. Data Date 4 Nisan 2022 olduğu için P6'in verdiği tahmini bitiş tarihleri görülmektedir. Ancak sağ tarafta cum at completion units lere göre daha erken tarihte bittiği görülüyor. Toplam süre 1 olduğu için sağ taraftaki 1 ler Early % plan için 100% ye karşılık gelmektedir.


Yukarıda P6'den çıkartılan veriler ile hazırlanan Excel formatını görebilirsiniz. Daha net anlaşılması adına aktivitelerin Actual % leri 100 ün altında iken, early plan ve devamındaki late ve mean de 100% olarak görünmektedir. Bu 100% ler overall olarak projedeki planlanan tarihlerdeki ilerlemeyi yüksek veriyor. Data dateden önce bile bitmemesine rağmen bitmiş gibi otomatik gösteriyor. Nasıl çözebilirim? 
14.04.2022, 09:27 2 cevap 266 okunma 0
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.