» » » fixed duration ve fixed work arasındaki fark

fixed duration ve fixed work arasındaki fark

Elimde mevcut yapılmış bir iş programına revizasyon işi var. Revizasyon olarak gelen değerler proje toplam gününü arttırıp adamsaat değerini düşürüyor(?) yeni adamsaat değerlerini mevcut tarihleri değiştirmeden adamsaat değerlerini fixed work'ten fixed duration a çevirerek yaptım bunun tüm programa muhtemel etkileri nasıl olabilir ?

Teşekkürler. 
30.07.2021, 11:08 1 cevap 39 okunma +1
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   17:25, 02 Ağustos 2021
   0
   Şikayet Et

   Merhaba Barış Bey,

   Fixed olarak seçtiğiniz parametrelere baktığımızda, süre, iş miktarı ve iş gücü miktarını görürüz. Primaverada da benzerdir. Burada bir üçgenin köşeleri gibi düşünün. Hangi köşeyi sabitlerseniz, kalanlarda değişiklik yaptığınızda, sabit tuttuğunuz yerin dışında çift yönlü değişiklikler olur. Burada en  önemli şey elinizdeki sabit olmasını istediğiniz değerdir. Örneğin süreniz belli ise süreyi sabit tuttuğunuzda ister istemez iş gücü miktarı artacaktır.(Tabi yapılacak iş miktarına da bağlı olarak.) Ya da dendiki elimizdeki kaynak sınırlı, bu sefer fixed olan iş gücünüz olur. 

   Şimdi bu ışık altında baktığımızda tüm aktiviteler eğer aynı durumdaysa süreyi sabitlediğiniz için muhtemel iş gücü kaynaklarınızın miktarında artış olmuş olur. Kaynak miktarlarınızla ilgili bir rapor çekip kontrol ederseniz iyi olur. Bazen koyulan kurala aykırı aktiviteler olabiliyor. Daha realist birkaynak ataması yapmış olursunuz.

   Saygılarımla
   Mesud