Tır Sevkiyat

Çözüldü
Merhaba, 15 gün süren bir sevkiyat aktivitesine sadece 1 günlük kaynak atamak mümkün mü? (Kaynak sadece 1. gün 1 adet kullanılsın) 

Resource Assignment sayfasındaki tabloda sadece sevkiyatın başladığı tarihte 1 yazmasını istiyorum. Manuel olarak giriyorum fakat otomatik yapma şansımız var mı ? 

Teşekkür ederim. 
ybs
16.09.2020, 17:18 3 cevap 198 okunma 0
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   16:01, 21 Eylül 2020
   0
   Şikayet Et

   Merhaba,

   Aktiviteler ekranının altında resource tabında atanmış resource için original duration ve original lag var. Kolon olarak ekleyebilirsiniz. Oradan original duration'ı bir yazıp düşündüğünüzü yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Bir seferliğine yapmıştım ama uzun zaman oldu. İnşallah çalışır.

   • Admin
    08:57, 22 Eylül 2020
    1
    Şikayet Et

    Tekrardan merhaba,

    Gürkan şef ile bir iki deneme yaptık. Resource'un original duration ve lag'ini kullanarak aktivitenin son gününe kaynağı çalıştırabiliyoruz. Ancak resource'un original lag'inde negatif lag'e izin vermediği için ilk güne taşıyamadık. Bunun yerine bir iki tavsiyemiz olacak. Ya birinci gün için aktiviteyle beraber çalışacak tek günlük başka bir aktivite ile çözebilirsiniz. Ya da resource curve'ünü modifye ederek kaynak dağılımıyla oynayabilirsiniz.

    Kolay gelsin

  • Üye
   11:16, 05 Ekim 2020
   0
   Şikayet Et

   Tekrar Merhaba, resource curve sorunu çözdü. Teşekkür ederim.