» » » P6 Aktivite Tarihi Güncelleme

P6 Aktivite Tarihi Güncelleme

Çözüldü
Merhaba, Primavera P6'da özellikle geçmişte başlamış ve bitmiş aktivitileri iş programına işledim. Örneğin 1.07.2020 de başlayıp 5.07.2020 de biten bir aktivite var. Bugün bir iş programı oluşturduk ve bu aktiviteyi de ekledik. Daha sonra Status menüsünden started ve finished seçeneklerini işaretleyip Schedule yaptığımda bütün tarihler değişiyor. 

Genel olarak bir aktivitenin durumunu status menüsündeki kutucukları kullanarak işleyemiyor muyuz? Dikkat etmem gereken başka noktalar da mı var? Constraintler gibi vs. 

Teşekkür ederim.
ybs
23.07.2020, 09:11 4 cevap 284 okunma 0
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   10:49, 23 Temmuz 2020
   0
   Şikayet Et

   Yusuf Bey,

   Actual olarak girdiğiniz tarihler, girilmiş şekilde kalır, değişirse başlamamış aktivitelerinizin başlangıç tarihleri değişir ve ona bağlı olarak bitiş tarihleri de değişir.
   Bağlantı mantığına göre hiç başlamamış aktivitelerinizin tarihlerinin öne veya geriye gitmesi doğaldır. Eğer yanlış anladıysam, başka bir durum var ise, screenshot olarak gösterebilirseniz daha iyi açıklama yapabiliriz,


  • Üye
   11:25, 23 Temmuz 2020
   0
   Şikayet Et


   Mesela A1064 Numaralı aktivitenin ilk hali en üstte. Started seçeneğini seçip F9 yaptığımda bitiş tarihi 14.07 ye döndü. Halbuki benim görmek istediğim aktivite planlanan tarihte başladı ve devam ediyor. 


   • Admin
    11:24, 24 Temmuz 2020
    0
    Şikayet Et

    Merhaba,

    Finish tarihini de işaretleyeip, gerçek bitiş tarihini yazarsanız değişmez. O kutucuk işaretli değilse değiştirdiğiniz data date'ile beraber üzerine remaining duration'ı da ekleyerek yeni tarihe çeker. Bu arada tarihi ileri çekseniz de önemli değil, direkt actual finish tarihini actual starttan önce olmamak koşuluyla istediğiniz bir tarihe çekebilirsiniz.