» » » Salgın'ın İş programına etkisi

Salgın'ın İş programına etkisi

Merhabalar,

maalesef ülkemizde de baş gösteren salgın nedeniyle işlerimiz durdu veya yavaşladı.
primavera da bunun nasıl gösterebiliriz ? 

aktivite içeriğinde adamSaatlerim mevcut.  şantiye halen devam ediyor ama işçi sayısı %50 düştü. bunun etkisini programda nasıl gösterebilirim. Calendar' dan oynayarak çalışma saatini 8'den 4' e düşürdüm ve bana bir gecikme oluştu. çıkan sonuç ne kadar doğru ? başka bir yöntem olarak ne izleyebilirim.


Percent Complete Type : physical
Duration Type : Fixed Duration & Unists

10.04.2020, 08:29 3 cevap 254 okunma +1
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   17:35, 10 Nisan 2020
   0
   Şikayet Et

   Merhaba,

   Anladığım kadarıyla şantiyeniz ne kapanmış ne de ful performans çalışıyor. Öncelikle şunu söyleyeyim fiziksel tamamlanma üzerinde gitmeniz böyle bir komplike durumda iyi olmuş. Çünkü bazı kaynaklar için özel bir durum oluşmuş. Duration'ı fixlemeseniz azalttığınız kaynak miktarları sizin için yeni durationları hesaplar. Böylece yapacağınız işin kapsamı belli ama siz kaynak kapasitenizi azaltmışsınız, doğal olarak ilgili aktivitelerin süresi uzayacaktır. Bu şekilde hesaplarsanız süreçler daha da uzayacaktır. Salgının projenize etkisini daha net görebilirsiniz. Bu arada azalttığınız kaynak limitini işin sonuna kadar böyle gidecek şeklinde düşünürseniz, projeniz bu şartlarda tamamlanacaktır demiş olursunuz. Ama kaynağınızı belli bir zamana kadar limitlerseniz sonrasını normal şartlar altında hesaplatmış olursunuz.

   • Üye
    00:10, 14 Nisan 2020
    0
    Şikayet Et

    Öncellikle değerli yorumunuz için teşekkürler.

    Kaynağımızı belli bir zamana kadar nasıl limitliyoruz o kısmını anlayamadım.

    • Admin
     12:57, 14 Nisan 2020
     0
     Şikayet Et

       Resource kısmına geçtikten sonra resimdeki gibi max unit/time ı ayarlayıp yeni efektif tarihleri yazarsanız dönem dönem kaynağınızın kapasitesini ayarlamış olursunuz.     Soru sahibi tarafından en iyi cevap seçildi.