» » » Birim Fiyatlı İşte AdamxSaat Takibi

Birim Fiyatlı İşte AdamxSaat Takibi

Çözüldü
Senaryo.. İşveren tarafından işlerimi bir yükleniciye birim fiyatlı verdim ve bende işleri primavera üzerinden takip edicem... mali ilerlemeyi görmek için imalatlara sözleşme birim fiyatlı MATERIAL kaynaklar atadım.. buraya kadar ki senaryomda yanlış bir şey varsa lütfen belirtin. Birde benim bir nerde ne işi kaç kişi yaptığını söyleyen bir puantörüm var ve adam sayılarını veriyor... Primavera da bu adamxsaatleri giricem ama birim fiyat veremiyorum verirsem mali ilerlemeye eklenecek ve maliyet şaşacak ama adamxsaatleri de işlemek istiyorum işin sonunda kaç adam saate bittiğini görmek, aylık periyotlarda analiz etmek istiyorum. bunu primavera da nasıl yapabilirim ? birim fiyatına sıfır yazıp işlersem (oluyor mu) bana kaç adamxsaat kullandığımı falan verecek mi ?
29.12.2019, 14:13 1 cevap 243 okunma 0
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   14:55, 29 Aralık 2019
   0
   Şikayet Et

   Merhaba, Parasal toplam bütçeyi yani Budgeted Total Cost'u Labor cost + non-labor cost + material cost + expense costun toplamı oluşturur. Adam saatlerin maliyetlerini irdelemek isterseniz sizin takip etmeniz gereken Budgeted labor cost ve actual labor cost, adamsaat değerleri için isr aynı şekilde budgeted labor units ve actual labor units parametreleridir.

   Soru sahibi tarafından en iyi cevap seçildi.

   • Üye
    17:21, 29 Aralık 2019
    0
    Şikayet Et

    cevabınız için teşekkürler. Sorumu şu şekilde tekrar sorabilir miyim.şöyle düşündüm. Örneğin - 1. Kat Boya Aktivitesi -4 gün - (metrajı 500 m2) - 2 Adam çalıştı Material kaynak atadım ismi boya sözleşme fiyatı (price/unit) 10 TL/m2. iş bitince 5000 TL olacak. Şimdi ben buna kaynak olarak LABOR atarsam iş 5000 değil başka yukarıda bir rakam olacak. benim sormak istediğim bu aktiviteye LABOR atar birim fiyatını 0 girersem ileride problem çıkartır mı ? primavera benim için 2 adamın 5 günlük çalışmasını yani 2gün x 8saat x 4 = 64 adamxsaati saklıyor mu ?

   • Admin
    19:07, 29 Aralık 2019
    0
    Şikayet Et

    Material kaynak oluşturup 10 TL/m2 birim fiyatı tanımlamalısınız, Daha sonra yine aynı aktiviteye labor kaynak atayıp günlük çalışma saatini de ayarlayıp birim fiyatını ""0"" girebilirsiniz, Bu sistemde adamgücünün maliyetini ölçmemiş/takip etmemiş olursunuz,