» » » Aynı aktivitenin farklı bloklarda/katlarda olmasının pratik olarak tanımlanması

Aynı aktivitenin farklı bloklarda/katlarda olmasının pratik olarak tanımlanması

Merhabalar, aktivitemiz örneğin duvar kaba sıva kaplanması olsun. bu aktiviteye predecessors ve successors olarak bağlı başka aktiviteler doğal olarak mevcut. 20 katlı bir binanın her katı 5 gün desek 100 günlük bir iş. Ardıl bir aktiviteyi 2. katın bitiminden itibaren bağlamak istiyorum ancak SS+10 şeklinde değil de FS şeklinde. Bu yapıyı her aktivitenin altına 20 farklı kat olarak açmak mı daha pratik olur ya da her katı kendi içinde pek çok farklı aktivite olarak tanımlayarak mı? Veyahut sizin uyguladığınız daha farklı bir gidiş yolu var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
14.11.2019, 10:28 1 cevap 145 okunma 0
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   22:55, 14 Kasım 2019
   0
   Şikayet Et

   Merhaba, Öncelikle her kat için bu aktiviteyi yazarsanız iyi olur. Çünkü overall yazılan aktivitelerin detayda çıkan arızalarına hakim olamazsınız. Yani herhangi bir sebepten ötürü aktivite durduysa sorunun hangi katta olduğunu program üzerinden dile getirmekte zorlanırsınız. İkinci birdurum ise her katta bu aktiviteleri birbirine bağladığınız gibi önceki bitmesi gereken işlere de bağlamalısınız. Yoksa fiziksel şartları yerine getirmeden başşlayan sıva aktiviteleri görürsünüz. (Örneğin duvar örülme tarihinden önce sıvanın yapılması gibi bir planlama)

   • Üye
    12:36, 28 Kasım 2019
    0
    Şikayet Et

    Teşekkür ederim, ya da bu master plana bağlı olarak, alt programlar oluşturulması ve bu programda blok/kat vb. ayrımı yapılması daha mı mantıklı olur?

   • Admin
    13:11, 28 Kasım 2019
    0
    Şikayet Et

    Rica ederim. Ayri ayri programlar, butun olarak kritik yolu gormenize engel olabilir. Her bir kisim kendi icinde onemli butunden bagimsiz dusunebiliriz derseniz. Evet mumkundur.