» » » Aktiviteler için Original Durationdan Farklı Sabit Bir Süre Çıkıyor

Aktiviteler için Original Durationdan Farklı Sabit Bir Süre Çıkıyor

Çözüldü
Merhaba, Primavear P6 da aktiviteler için teker teker Original Duration giriyorum. Ancak schedule ettikten sonra aktivitelerin başlangıç bitiş tarihlerine baktığımda baştan sona her aktivite sadece 2 gün sürmüş görünüyor. Örneğin aktivitenin Original Duration : 16 days ancak aktivitenin Start Date: 01 June / Finish Date: 02 June Bütün aktiviteler için durum aynı. Hatam nerde? Nasıl düzeltebilirim acaba?
29.07.2019, 17:53 2 cevap 523 okunma 0
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Üye
   20:32, 29 Temmuz 2019
   0
   Şikayet Et

   Boyle bir durum oldugunda; - Takvimi kontrol et, - Aktiviteye atanmis takvimi kontrol et, - ""Remainin Duration"" kolonunu da acip kontrol et, sonrasinda tekrar bakalim.

   • Üye
    09:08, 30 Temmuz 2019
    0
    Şikayet Et

    Tekrar merhaba, Sorun sanırım Remaining Durationla ilgili. Aktivitenin original durationının ne girersem gireyim, remaining duration değerini sabit bir değer olarak alıyor ve on göre Schedule ediyor. Bununla ilgili bir ayar mı var acaba? Ayrıca, aktivitelere farklı takimler atayıp tekrar Schedule ettiğimde yine aynı durumla karşılaşıyorum, ama değişen sadece sabit olarak gördüğüm Remaining Duration. Bir takvimle 2 ike diğer bir takvimle 5 oluyor örneğin. Ancak sabit. Original Duration ne olursa olsun, aktivitenin Remaining Değeri bu sabit rakam çıkıyor. Ve üstelik aktiviteler henüz başlamamış. Yani Remaining Duration değeri Original Duration değerine eşit olmalı.

  • Admin
   20:56, 29 Temmuz 2019
   0
   Şikayet Et

   Ek olarak aktivitelere atanmış aktivite tipi resource dependent mı kontrol edebilirseniz iyi olur. O zaman da atanmış resouceun takvimini kullanır.

   • Üye
    09:10, 30 Temmuz 2019
    0
    Şikayet Et

    Henüz bir resource girilmiş değil ve aktivitelerin hiçbiri Resource Dependent değil Mesud Bey.

   • Admin
    10:33, 30 Temmuz 2019
    0
    Şikayet Et

    Çalışma takvimi ile default olarak seçili takvim arasında fark var mı? Yani aktiviteleriniz için özelleştirdiğiniz haftalık çalışma saatleri ile defaultta seçili takvim arasında fark var mı? Bu da bazen original durationdan farklılık yapar.

   • Üye
    11:27, 30 Temmuz 2019
    0
    Şikayet Et

    Mesud Bey dediğinizi de yaptım ama bi türlü düzeltemedim. Bi mail adresi alsam sizden yollasam dosyayı kısaca bi bakma şansınız olur mu acaba? Sanıyorum çok küçük ama majör bi hata yapıyorum, ama nedir bilemiyorum. Siz hemen görebilirsiniz diye düşünüyorum...

   • Üye
    12:05, 30 Temmuz 2019
    0
    Şikayet Et

    Tamamdır hallettim. Teşekkür ederim. Calendar hatası. Proje default ve aktivitelerin hepsini ortak bir Global Calendere geçirince sorun çözüldü.

   • Admin
    12:08, 30 Temmuz 2019
    0
    Şikayet Et

    Sorununuzu çözmenize sevindim. Ben de yeni bir projeye başladığımda ilk önce default takvimi ayarını yapıyorum herhangi bir çelişki olmasın diye. Daha sonradan akıldan çıkabiliyor.