» » » Başka Bir Projeyi Baseline Olarak Kullanma

Başka Bir Projeyi Baseline Olarak Kullanma

Çözüldü
Merhabalar Her hafta güncel xer dosyası alıyorum. En son haftanın içine, önceki haftayı baseline olarak kullanmak için maintain baseline ile convert ediyor ve assing ile baseline olarak atıyorum. Ancak ilerleme girilmiş aktivitelerin baseline başlangıç ve baseline bitiş tarihleri önceki haftanınki değil ilk hedef programınki geliyor. Bunu nasıl çözebilirim. Herkese iyi çalışmalar
Cem
27.07.2018, 08:37 2 cevap 230 okunma 0
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Üye
   10:34, 28 Temmuz 2018
   0
   Şikayet Et

   Buldum cevabı buraya yazmak istedim aynı soruyu soracaklar için. Admin preferences > Earned Value menüsünde en alttaki seçeneği (Earned Value Calculate) seçeneğini ""budgeted value with current dates"" olarak seçtiğimde istediğim sonuca ulaştım.

  • Admin
   12:01, 28 Temmuz 2018
   0
   Şikayet Et

   Merhaba Cem Bey, Öncelikle cevabi bulmaniza sevindigimi belirtmek isterim. Dun diger moderator arkadasimla sordugunuz soruyu farkettik. Ancak bu platformun katilimini saglamak icin cevabi ogleden sonra veririz dedik. Maalesef ogleden sonra siteye girmeyi unuttum. Ve yine maalesef ki kimse yorum yapmamis. Bu arada sorunuzun cevabini burada paylaşma nezaketiniz icin ayrica cok teşekkür ederim. İnşallah sizin gibi katılımcılarla bunun gibi pek cok paylasimlarimiz olur.

   • Üye
    13:20, 28 Temmuz 2018
    0
    Şikayet Et

    ben teşekkür ederim videolarınız ve kitabınız zamanında çok yardımcı olmuştu.