» » » Planlama ve Proje Yönetimi hakkında tavsiye kaynak ?

Planlama ve Proje Yönetimi hakkında tavsiye kaynak ?

Merhabalar,

Yeni mezun bir inşaat mühendisi olarak planlamayla ilgileniyorum. Bu konuda Ms Project 2016 ve Primavera P6 programlarının kurslarına katılarak eğitimlerini aldım. Bilindiği gibi eğitimlerde programların yaptığı işlemlerin nasıl bir mantığa sahip olduğundan daha çok programın nasıl kullanılması hakkında bilgiler veriliyor. Bu yüzden bu işin asıl mantığını ve planlama ve proje yönetimi konularında teorik bilgileri detaylı öğrenebileceğim kaynaklar arıyorum. Biraz araştırma sonucu  Head First Pmp ve Rita Mulcahy'nin kitaplarına rastladım. Bu kitaplardan istediğim bilgileri elde edebilir miyim ? Ve de sizlerden başka tavsiye kaynaklar bekliyorum.

Saygılarımla.

27.02.2018, 02:11 1 cevap 985 okunma 0
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   07:57, 27 Şubat 2018
   0
   Şikayet Et

   Merhaba,

   Proje yönetimi konusunda Rita'nın kitaplarından faydalanabilirsiniz. Ancak iş planlama kitabı denilince yabancı kaynak konusunda paul harris eastwood'un kitaplarını tavsiye ederim. Primavera konusunda Deniz Aşar'ın ve naçizane benim de birer kitabım var. Asdlında benimkisi primavera ve ms project'ti bir arada anlattığım bir kitaptır. Daha çok planlamayı anlatmaya çalışmıştım. İlginizi çekerse aşağıdaki linklerden her iki kitaba ulaşabilirsiniz.

   Deniz Aşar - Primavera 6

   Mesud Fehim Baydar - Planlamada Ms Project ve Primavera'yı Anlamak

   Saygılarımla   • Üye
    21:06, 27 Şubat 2018
    0
    Şikayet Et

    Merhabalar, Deniz Aşar'ın kitabından şu anda faydalanıyorum. Bu siteyi de araştırma yaparken sizin kitabınıza rastlayarak biraz araştırma sonucu buldum ve amacı itibarıyla çok başarılı bir platform olduğunu söyleyebilirim. Sizin kitabınızı da en kısa süre de temin edip faydalanacağım. Bahsettiğiniz yazarın kitaplarını da detaylı olarak araştıracağım.Bir de Pmı Türkiye'nin sitesinde Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzu (PMBOK® Kılavuzu ) diye bir kaynak mevcut. Bu kitap hakkında bilginiz varsa bizimle paylaşır mısınız ? Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.

   • Admin
    08:02, 28 Şubat 2018
    0
    Şikayet Et

    Merhaba, PMP ile ilgili ben de bir ara bayağı bir kitap toplamıştım. Ancak inanın mevcut çalıştığım projeler bu konu hakkında çalışmama pek izin vermedi. O yüzden içerikleri hakkında birşey diyemem. Hazır sırası gelmişken, forumdaki en büyük temennim işte böyle durumlarda birilerinin çıkıp birşeyler yazmasıdır. Grupta PMP'li arkadaşlar var biliyorum ve yazmalarını bekliyorum :)) Kolay gelsin herkese

   • Üye
    23:57, 10 Ağustos 2018
    0
    Şikayet Et

    Sizin ve Deniz Aşar beyin kitapları Paul Harris' in kitabıyla aynı tarzda Primavera nın menüleri üzerine yoğunlaşmış tarzda mı, yoksa sitedeki video eğitimlerinize benzer bir şekilde menülerden ziyade programlamayı nasıl yapılacağını öğreten tarzda mı?