» » » Takvim Hiyerarsisi Hk.

Takvim Hiyerarsisi Hk.

Çözüldü
Selamlar, Benim sorum Gorev takvimi ve Kaynak takvimi arasindaki hiyerarsi hakkinda. Ms Project ile planlama yaparken hesapta kullanilan takvim aktiviteye atanmis olan kaynaga gore iken, P6'da gorev takvimine gore. Bu noktada hesap mantigina daha cok guvendigim P6'nin bunu hangi mantiga gore yaptigini anlayamiyorum acikcasi. Ya da bunu bir kullanici secenegi olarak degistirebiliyor muyuz? 24 saat calisilan bir gorev takvimimiz, ve gunde bir saat calisan bir kaynagimiz oldugunu dusunelim. Ben sure olarak 2 saat sectigimde, bu is iki saatte mi biter yoksa 2 gunde mi? Gercegin MS Project'deki kurgudaki gibi oldugunu dusunuyorum. Cevap ve yorumlariniz icin simdiden tesekkurler.
06.02.2018, 14:14 1 cevap 225 okunma 0
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   14:27, 06 Şubat 2018
   0
   Şikayet Et

   Merhaba, Primavera'da da resource dependent tipte aktivite seçtiğinizde aktivitelerinizi kaynak takvimine göre işleyebilirsiniz. Saygılarımla

   • Üye
    14:46, 06 Şubat 2018
    0
    Şikayet Et

    Mesut Bey Tesekkurler oncelikle, Activity Type olarak resource dependent sectigimde takvim harici baska hangi tercihler kaynak tarafina gececektir?

   • Admin
    15:31, 06 Şubat 2018
    0
    Şikayet Et

    Aktivite için yazılan herşey normal takvim üzerinde bile olsa sadece kaynak takvimine göre dağıtılır. Örneğin kaynak haftada 3 gün çalışıyorsa. budgeted ve olmuşsa actual değerler sadece belirtilen günlere işler. Diğer günlere veri girişi yapılmasına izin verilmez.