» » » Tamamlanma Yüzdesi Tipi

Tamamlanma Yüzdesi Tipi

Çözüldü
1-resouces kısmında günlük yapılan imalatları girerken,çoğu zaman programı tekrar açtığım zamanlarda,manuel olarak girdiğim actuac units otomatik rakam atıyor.yani actual duration ile budgeted units /t ime otomatik çarpılıp değeri yazıyor.bunu nasıl aşarım? 2-status kısmında remaining time kısmını sürekli elle manuel olarak yapıyorum.bu otomatik olarak kendini ayarlayamazmı?çünkü bunları sürekli yazmak yorucu ve ayrıca unutulabiliyorda. şimdiden teşekkür ederim.
30.07.2017, 19:38 1 cevap 245 okunma 0
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   16:17, 01 Ağustos 2017
   0
   Şikayet Et

   Merhaba, Aktivitelerinizin tamamlanma tipini physical completion seçerseniz otomatik değişmesinin önüne geçersiniz. Aslına bakarsanız bu tarz tamamlanma tipi ile tek tek veri girişi çok daha iyi oluyor. İkinci sorunuz maalesef birinci sorunuzdaki tercihiniz sebebiyle manual girilmesi gerekir. Bence bu kısımda da üşenmeseniz iyi olur. Çünkü tahmini kalan sürenin yazılması işin realitesini daha çok yansıtmaktadır. Yani buradan şöyle bir çıkarımda bulunabilirsiniz. Duration completion seçilirse herşey otomatik olarak ilerleme yüzdesine göre hesaplanır. Physical seçilirse manual olarak elle girmeniz gerekir. Saygılarımla Mesud

   • Üye
    13:06, 13 Eylül 2017
    0
    Şikayet Et

    Mesut Bey merhaba, sadece duration ve phsical dan bahsetmissiniz. Percent complete type olarak Units percent complete secildiginde nasil bir uygulama yapmaliyiz ? Tesekkurler.

   • Admin
    13:55, 13 Eylül 2017
    0
    Şikayet Et

    Unit percentage uygulamasında kastedilen işçilik anlamında tamamlanmadır. Zaten böyle bir aktivite tipinde yüzde tamamlanmayı elle yazdığınızda, actual unit otomatik olarak bütçelenen iş gücü ile çarpılarak hesaplanır. Bu uygulamanın pratik faydasını ağırlıklandırma yaparak proje ilerlemelerini takip ettiğimizde de gözlemleriz. Yani söz konusu kaynak atamasını sadece işçilik miktarı olarak düşünmeye de bilirsiniz. Farklı birimlere ait olan iş tiplerini bir şekilde elma elma olarak projenin en tepesine kadar hesaplamanızda yardımcı olur.