» » » P6'da Aktivite Ağırlıklandırma

P6'da Aktivite Ağırlıklandırma

Herkese selam, P6'da Aktivitelere ağırlık vermek istiyorum. Kullanıcı tanımlı kolon açıp mı yapmalıyım yoksa hazırda bununla ilgili kolon/yer var mıdır?
16.05.2016, 16:22 2 cevap 255 okunma 0
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   07:54, 18 Mayıs 2016
   0
   Şikayet Et

   Selam,

   Oracle satış pazarını küçültmeme için primaverayı belli bir sektöre özelleştirmiyor. Ancak şu konuda haklısınız böyle bir özellik koyulabilir. İsteyen kendi projesinde kullanabilir. Ancak bildiğim kadarıyla böyle bir özellik yok. Belki web sitemizin videolar bölümünde de görmüşsünüzdür. Kullanıcı tanımlı kolonlar ve global change kullanarak yapılmasının anlatımı var. 

   http://planlamamuhendisi.com/egitim-videolari.html  (19. video)

   https://youtu.be/P9LYtfew844

   Saygılarımla

    

  • Üye
   20:35, 09 Haziran 2020
   0
   Şikayet Et

   Merhaba

   Ben de benzer sorundan dolayı muzdaribim anladığım kadarıyla. 4 yılda belki primavera tarafından bir gelişme gösterilmiş olmasını umaraktan soruyu tekrarlıyorum. Aktiviteleri kendi içinde WBS leri kendi içinde ağrılık oranlarını görmek istiyorum. Ekte görüldüğü gibi adam saat oranlarına göre aktiviterlin ve WBS lerin ağırlıkları elle oluşturulmuş durumda. Ancak çok fazla aktivite ve WBS olduğundan manual olarak yapmak epey zaman alıyor. Bunu Primaverayla yapabilmek mümkün mü? Ayrıca Excelde de WBS leri gruplamak manual olarak yine baya zaman harcatıyor. Bu gruplamayı da daha kolay yapabilecek bir sistem mevcut mudur?

   https://we.tl/t-MEt9dGDAYY