» » » Primavera'da At Completion Units ne anlama geliyor?

Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   18:05, 18 Mart 2016
   0
   Şikayet Et

   Merhaba, At completion unit ya da duration kavramı toplam miktarı anlamındadır. Yani gerçekleşen değerler ile kalan değerlerin toplamıdır. Burada kalan değeri değiştirdiğinizde o iş için düşünülmüş toplam baseline (ya da original değer diyelim) değişmez, ama at completion değeri dinamiktir. Keşif artışı gibi bir durum söz konusu olduğunda buradan takip edebilirsiniz.

   • Üye
    09:45, 19 Mart 2016
    0
    Şikayet Et

    O halde şunu diyebilir miyiz? : ""Eğer bizim kaynak tüketimimiz başlangıçta planladığımızdan daha fazla oluyorsa, birim reel ilerleme başına düşen kaynak tüketimini program actual duruma göre yeniden hesaplar, aktivite tamamen bittiğinde ortaya çıkacak harcamayı, mevcut duruma göre yeniden tahmin eder."" Örneğin temel fore kazık imalatı yapıyorum. %100 tamamlandığında toplamda 2000 m³ beton harcayacağımı öngördüm, ama sahadaki ilerleme durumuna baktığımda, işin %20'si bitmesine rağmen ben 600 m³ beton harcamışım. Program ""%20 ilerlemede 600 m³ harcanmışsa, %100 ilerlemede 3000 m³ beton harcanır"" diyerek At Completion Units miktarını 3000 m³ olarak hesaplar. Doğru mudur? At Completion Units'in manası tam olarak bu mudur?

   • Üye
    11:01, 19 Mart 2016
    0
    Şikayet Et

    Merhaba Mesud Bey, Az önce deneme amaçlı bir iş programı oluşturdum, aynen bu şekilde verilerimi girip Schedule yaptım ama At Completion Units değişmedi. Peki bunun sebebi ne olabilir? Neyi atlıyorum acaba? Neyi yapmazsam At Completion Units değerini program revize etmez?

   • Admin
    11:24, 19 Mart 2016
    0
    Şikayet Et

    Sadece actual unit i degistirdiyseniz değişmez. Remaining uniti de elle değiştirmeniz lazım.