» » » Status menüsüne girilen reel ilerleme ile aktivite listesinde Schedule % Completed değeri örtüşmüyor

Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   07:55, 10 Mart 2016
   0
   Şikayet Et

   Merhaba, Aktiviteniniz baseline finish tarihinden önce bitmiş demek oluyor. Schedule completion(yani takvimsel tamamlanma da diyebiliriz) sadece iş programınızı belirli bir tarihte schedule yaptığınızda o tarihteki durumu yansıtır. Yani eğer baseline çizgileri data date tarihinden önce oluyorsa bu aktiviteler %100 tamamlanmış görünür. (Aktivite hiç başlamamış olsa bile). Yani yazdığımız tamamlanma değerlerinden bağımsız bir durumdur.

   • Üye
    15:52, 10 Mart 2016
    0
    Şikayet Et

    Yani buradan şunu mu anlamalıyım: Schedule % Complete değeri benim aktivitemin reel ilerlemesini değil, schedule yaptığım tarihte olması gereken ilerlemeyi gösteriyor. Böyle diyebilir miyiz? Eğer bu gösterimin anlamı bu değilse, gerçekte bitmemiş bir aktiviteyi %100 bitmiş göstermesinin amacı ne olabilir?

   • Admin
    16:13, 10 Mart 2016
    0
    Şikayet Et

    Evet doğrudur. Hedef programının takvimsel ilerlemesidir. Fiziksel ilerleme ile ilgisi yoktur.

   • Üye
    16:24, 10 Mart 2016
    0
    Şikayet Et

    Peki Activity Complete ile Physical Complete arasındaki fark nedir? Kendi girdiğim %80 değer Physical Complete sütununda %0 olarak gözüküyor. Ekran görüntüsünün linki: http://i.hizliresim.com/y54LmL.jpg

   • Admin
    16:56, 10 Mart 2016
    0
    Şikayet Et

    Aslında bu konuya şöyle açıklık getirebiliriz. Böylelikle kayıtlarımıza girmiş olur. Bildiğiniz üzere primaveranın aktivite detaylarındaki general tab'ında 3 tip tamamlanma vardır. Bir tanesi unit completion :İşçilik tamamlanması gibi algılanabilir. Yazılan yüzde de labour completion ile aynı olur. Diğeri duration completion :Süresel tamamlanma gibi algılanabilir. burada yazılan % ilerlemesi ile otomatik olarak rem. duration ve actual unitler yazılmış olur Sonuncusu Physical Completion: Fiziksel ilerlemedir. Aktivitelerin fiziksel ilerlemesi göreceli bir kavramdır. Buradaki ilerleme yazıldığında hiçbirşey otomatik olarak değişmez. Actual uniti de, rem durationı da elle yazmak zorunda kalırsınız. Çünkü tahmin ettiğiniz süreçin ve gereken iş gücünün ne kadar doğru gerçekleşeceğini bilemezsiniz. (Şahsen kullandığımdır) Özetle bir aktiviteye tamamlanmayı 3 şekilde yazabilirsiniz. Yeterki kullandığınız yöntemin neleri otomatik çalıştırdığını ve neleri çalıştırmadığını bilin.

   • Üye
    17:02, 10 Mart 2016
    0
    Şikayet Et

    Kafam iyice karıştı şimdi. Bu ilerlemeler arasındaki farkı daha iyi anlayabilmem için somut bir örnek verebilir misiniz?

   • Admin
    17:18, 10 Mart 2016
    0
    Şikayet Et

    Unit Completion'da yüzde tamamlanma yazarsanız actual unit otomatik değişir,(budgeted unit otomatikman yüzde ile çarpılır) remaining duration elle yazılır. (Sonradan edit edilebilir) Duration Completion'da yüzde tamamlanma yazarsanız. Actual unit ve remaining duration otomatik değişir.(değerler tamamlanma yüzdesi ile otomatik çarpılır) (Sonradan edit edilebilir) Physical completion'da ise hiçbirşey değişmez direkt her ikisini elle yazmalısınız.