» » » Assignment units nedir?

Assignment units nedir?

Ms project'te karşıma çıkan "assignment units" nedir? Ne ifade eder. Sitemizde bununla ilgili bilgi alabileceğim yer var mı? yoksa bilen arkadaşlar hakkında bilgi verebilir mi? Şimdiden teşekkürler.
23.12.2015, 08:38 1 cevap 229 okunma 0
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   13:46, 23 Aralık 2015
   0
   Şikayet Et

   Enes Bey, Karşılaştığınız ekrandan screen shot yapıp paylaşabilirseniz daha iyi olur. Soruyu tam anlayamadım ama yinede cevap vermeye çalışayım.Atanmış kaynakların (işçiliklerde) kaynağın kapasitesi hakkındaki gösterim şeklidir. Ya % olarak gösterilir, ya da numara olarak gösterilir.

   • Üye
    16:00, 23 Aralık 2015
    0
    Şikayet Et

    Mesud hocam, insert column yapınca çıkıyor.Aslında vamak istediğim nokta import ederken tarihleri istediğim gibi almıyor MS Project. Ben de sorunun kaynaklarla ilgili olabileceğini düşünüyorum. Belki bu kolon bana sorunun çözümü için ip ucu verebilir.

   • Admin
    16:30, 23 Aralık 2015
    0
    Şikayet Et

    Import ederkenki sıkıntı tarihlerin değişmesi midir? Bu arada ms projectten primaveraya aktarırken esas itibariyle en büyük fark ms projectte başlıklara link koyulabilmesidir. Biliyorsunuz böyle bir durum primavera için söz konusu değildir. Import etmeden önce ms projectte başlıklara aktivite bağlantısı yapmadığınızdan emin olursanız. İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşebilir.

   • Üye
    13:00, 24 Aralık 2015
    0
    Şikayet Et

    Evet. Tarihlerin bazıları doğru import edilirken bazıları farklı ediliyor. Import ederken kaynakların olduğu sekmeyi almazsam sonuçlar %100 olmasa da daha doğru şekilde import ediliyor. Başlıktan kastınız kırılımların başlıkları (wbs) olmalı. İlk başta kolonların başlıkları diye algılamıştım. wbs'leimrde tarih yok.

   • Admin
    14:53, 24 Aralık 2015
    0
    Şikayet Et

    Evet doğrudur. Başlıktan kastım wbs di. Ms projectte oralara bağlantı koymazsanız . Primavera içinde % 100 olarak gelecektir. Zaten kaynakla import etmeye çalışırken sıklıkla hata verdiği için genelde kaynaksız olarak içeri atıp, sonradan kaynak atamasını yapmayı tercih ediyorum. Sanırım primaverada work tipi kaynak olacak noktada ekipman ve işçilik olarak ikiye ayrılması import işleminde sorun çıkartıyor. Onları seçmeyince sorunsuz atışı ondandır.

   • Üye
    14:19, 25 Aralık 2015
    0
    Şikayet Et

    Peki, Actual start/Finish import edilirken excel text formatında mı olmalı date formatında mı? Acaba ondan dolayı olabilir mi?

   • Admin
    14:34, 25 Aralık 2015
    0
    Şikayet Et

    Primavera'nın kendi exportlarında tarihler text formatında çıkıyor. Import için net bir kural yok. Çünkü ben her iki şekilde de attığımda çalıştığını gördüm. Aklınızda soru işareti kalmaması adına import ederken de text yapabilirsiniz.