» » » Ms Project'te 2. baseline alma problemi.

Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Üye
   20:05, 09 Temmuz 2019
   0
   Şikayet Et

   Süleyman Bey, kayıt alıyor olması lazım, eğer gösterim ile ilgili problem yaşıyorsanız gannt diyagramı görüntüsünde format sekmesine gelip, baseline’a tıklayıp baseline1-2-3 seçebilirsiniz. Kazanılmış değer hesaplama yöntemini baseline değil de baseline1-2-3... şeklimde hesaplatmak için ise ayarlar>gelişmiş seçip, kazanılmış değer hesapları kısmında baseline ı değiştirmeniz gerekir

   • Üye
    20:12, 09 Temmuz 2019
    0
    Şikayet Et

    Cevabınız için teşekkür ederim Yücel bey yanlız şöyle bı durum baseline i hiç almadı program yani set baseline kısmından baseline 1 almak istedim olmadı ... Mevcut planı kayit olarak tuttuğumuz ve hiç güncelleme yapılmamış plana aktarıp ancak öyle alabildim bunun sebebi ne olabilir acaba çok meraktayim gerçekten.

   • Üye
    21:47, 09 Temmuz 2019
    0
    Şikayet Et

    Açıkçası başıma böyle bir şey gelmedi hiç internette biraz araştırma yaptım takvim ile ilgili bir hata uyarısı veriyorsa çözümünü anlatmışlar ancak sorununuz o değil sanırım. Görünümünüzde bir filtreleme veya özel bir görünüm varsa onları sıfırlayıp o şekilde kaydetmeye çalışabilirsiniz. Olmazsa projecti silip yeniden kurmayı veya onarmayı deneyebilirsiniz

   • Üye
    22:04, 09 Temmuz 2019
    0
    Şikayet Et

    Bende ilk defa yaşadım Yücel bey çözüm bulamadım açıkçası internette bende araştırdım filtre hiç bişi yoktu yinede almadı . Global diye bir dosya var onu silinizz yazıyordu yabancı forumlarda onu sildim bu sefer MS project hata verdi. Sonra kurdum tekrar denedim yine olmadı. Bir diğer ilginç yanı ise summary bazlı baseline alımında bir sıkıntı yaşamadım ama gel gör ki projenin tümünde ikinci baseline alamadım. Çözümü actuallari ile birlikte rezerv baseline imizin üzerine işleyip öyle buldum. Umarım bir detayı gözümden kacirmamisimdir. Bundan dolayı bir mantık hatası yasarmiyim projede bilmiyorum açıkçası.

   • Üye
    09:52, 10 Temmuz 2019
    0
    Şikayet Et

    Eğer gecikme raporu için kullanacaksanız, interim plan ile tarihleri kayıt altına almayı deneyebilirsiniz. veya istediğiniz bilgileri export edip, task name, start,finish,duration,actual start, %complete vb... gibi sütunları çıkarıp yeni bir projeye import edip farklı kaydederek belki düzeltebilirsiniz.

   • Üye
    10:07, 10 Temmuz 2019
    0
    Şikayet Et

    Cevabınız için teşekkür ederim çözümü ve sebebini daha iyi anlamak istiyorum açıkçası.

   • Admin
    16:19, 18 Temmuz 2019
    0
    Şikayet Et

    Merhaba Süleyman Bey, Baseline'ı hiç alamamanız programın kurulum hatası ya da sonradan oluşmuş bir bug gibi duruyor. Mevcut programınızı başka bilgisayarlara aktarıp denenediniz mi hiç? Eğer başka bir bilgisayarda baseline alabiliyorsanız, mevcut bilgisayarınızda yeniden kurulum yapmanızı öneririm.

   • Üye
    16:49, 18 Temmuz 2019
    0
    Şikayet Et

    Mesut Bey Başka bilgisayarda kurulu programda da baseline almadı. Biz revize baseline almaya calışıyorduk. Yanlız mevcut yol ile başaramadık malesef .