» » » MS Project Karşılaştırma nasıl yaparım?

MS Project Karşılaştırma nasıl yaparım?

Ms Project te devam etmekte olan bir projem var. Günlük olarak yapılan imalatı giriyorum ve projenin ilerleyişi, maliyetleri ortaya çıkıyor. Projede daha önce sözleşmede belirtilen maliyetler var ama şu anda gerçekleşen de maliyetler değişiyor. Aylık olarak değişmekte ve ben bunları girmiş bulunuyorum. Ben bu iki proje maliyetlerini karşılaştırmak istiyorum fakat bunu iki farklı proje dosyası tutarak yapmak istemiyorum. Günlük imalatı girdiğimde hem sözleşmedeki hem de şu anda gerçekleşen maliyetleri ayrı ayrı sütunlar halinde göstersin istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
29.11.2018, 15:15 1 cevap 384 okunma 0
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   16:25, 29 Kasım 2018
   0
   Şikayet Et

   Merhaba İsmail Bey, Ms Project'te de baseline olarak kayıt edip gerçekleşmeleri girmeye devam edebilirsiniz. O zaman istediğiniz gibi kıyas yapabilirsiniz. Saygılarımla

   • Üye
    16:32, 29 Kasım 2018
    0
    Şikayet Et

    Baseline olarak kayıt ettiğimde herhangi bir imalat girdiğimde ikisinde de maliyet değişimi olacak mı? Ben ikisininde eş zamanlı değişip maliyetleri arasındaki farkı görmek istiyorum.

   • Admin
    16:39, 29 Kasım 2018
    0
    Şikayet Et

    Baseline da bir değişiklik olmaz. Sadece current programda ilgili yerler değişir. Zaten karşılaştırma yaptığınızda değişiklikleri görmeniz için değişmemesi de şart.