» » » Ms Project'te bir aktiveyi hem BB (ss) hem TT (ff) ile bağlama.

Ms Project'te bir aktiveyi hem BB (ss) hem TT (ff) ile bağlama.

Çözüldü
Merhaba arkadaşlar, Primavera'da "level of efort" olarak seçmiş olduğum aktivteyi iki farklı aktiviteye birisiyle beraber başlatıp birisiyle beraber bitirmek için, birisine star-to-star diğerine finish to finish olarak bağlıyor ve aktivitenin süresi otomatik olarak değişmekteydi. Fakat ben bunu Ms Projectte nasıl yapabileceğimi bulamadım. Önceden buna benzer bir aktivite tanımlamış var mıdır aranızda ?
23.10.2018, 17:46 1 cevap 229 okunma 0
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   10:11, 24 Ekim 2018
   0
   Şikayet Et

   Melih Bey, 

   MS Projectte Start ve Finish kolonlarındaki tarihe sağ tıklayıp "Hücreyi Kopyala" dedikten sonra level of effort olarak tanımlamak istediğiniz aktivitenin start/finish bölümüne "Özel Yapıştır" >> "Bağlantı olarak Yapıştır" dediğinizde,

   Artık Level of Effort olarak gördüğünüz aktivite, start veya finish tarihini diğer aktivitelerden alacağı için diğer aktivitelerin tarihi değiştiği zaman, bu aktivite de otomatik olarak değişecektir.


   Saygılarımla,


   • Admin
    18:43, 24 Ekim 2018
    0
    Şikayet Et

    Gürkan Şefim, Bu çözümü ms projectte uygularken arada bir bende istemsiz bir şekilde aktiviteme constraint atanıyor. Baktım sürekli düzeltmem gerekiyor işi direkt wbs aktvitesi yaparak geçtim. Malum ms projectte çok daha kolay bu iş. :)

   • Üye
    10:09, 25 Ekim 2018
    0
    Şikayet Et

    Gürkan Bey, Çözümünüz çok başarılı tebrik ediyorum, Mesud Bey, wbs'ten kastınız bu ms'teki özet görevden bahsediyorsunuz değil mi, onun için işte ki görevin altlı üstlü olması lazım. benim sorunum alakasız yerlerdekileri bağlamak olduğu için çok geçerli olamaz diye düşündüm o yöntem.