» » » MS Project Takvim Menüleri Hk.

MS Project Takvim Menüleri Hk.

Herkese selam, MS Projectte, →File>Options>Schedule>Calender options Burada bazı ayarlar var.. Başlama saati-Bitiş saati-Günlük çalışma saati-Haftalık çalşma saati-Aylık çalışma günü →Project>Change Working Time Burada da benzer ayarlar var. Bu iki farklı menülerdeki ayarlar farklı olunca birbirleri ile çelişki olmuyor mu? Ne gibi fark var iki menü arasında?
09.01.2016, 07:16 1 cevap 269 okunma 0
Bilgilendirme! Cevap ve yorum yazabilmeniz için sitemizde üye kaydınızın olması gerekmektedir.
  • Admin
   16:04, 09 Ocak 2016
   0
   Şikayet Et

   Merhaba,

   Bu menu primaveradaki takvim ayarları ve zaman periodlarını tanımlama gibidir. Hemen hemen pek çoğumuzun başına gelmiştir. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık çalışma saatlerini takvimde tanımladığımız günlük çalışma saati ile aynı yapmazsak  haftalık çalışma saatini takvimde değiştirdiğimiz halde yazdığımız gün sayısı ile başlama birtiş tarihleri arasında çelişkiler  oluşur.  Bu nedenle çelişki olmaması için iki tarafın da ayarlanması gerekir. 

   Ms projectte de durum aynıdır. Takvimde günlük 8 saat çalışılıyor diyip  bu ayarları diğer tarafta 10 saate çıkardığımızda yazdığımız gün sayısını bu çalışma saati ile çarparak hesaplar. Proje takvimide 5 gün dediğimiz sürenin, daha da azaldığını görürüz..

   Konu ile ilgili primaveradaki durum aşağıdaki linkte anlatmıştım. Oradaki konu itibariyle ms projectteki durum aynıdır.

   https://youtu.be/J6kj5uLWX6E

   Kolay gelsin